
Що таке стабілізатор напруги, навіщо потрібен та як обрати потрібний?
Стабілізатор напруги – це пристрій, призначений для забезпечення стабільних параметрів живлячої мережі. Він може згладжувати стрибки та просідання у досить широкому діапазоні від номінального значення напруги мережі. Крім цього, прилади очищають живлячу напругу від сміттєвих імпульсів, перешкод і викривлень.
Для чого потрібен стабілізатор напруги?
При використанні будь-якого електричного обладнання важливо, щоб напруга мережі була в межах, що відповідають безпечній експлуатації. Будь-яке відхилення від цього може призвести до низької продуктивності, підвищення вірогідності поломки або відмови.
Стабілізатор напруги – це пригнічувач провалу або перенапруги, який згладжує живлення з електричної мережі до стабільних параметрів, що відповідають всім показникам якості. Раптова висока напруга викликає незворотне пошкодження приладів та ізоляції. Натомість надто низька непридатна для нормальної роботи, оскільки призводить до несправностей, а також помилок обчислень, що знижують швидкість і продуктивність.
Захист електроприладів від шкідливих наслідків коливань напруги є причиною існування стабілізаторів напруги. Більшість побутових пожеж спричинено коротким замиканням або несправним електрообладнанням. Використання стабілізатора напруги зменшує ймовірність несправності електрики й, таким чином, мінімізує ймовірність виникнення пожежної небезпеки.
Для ефективного захисту техніки потрібно встановлювати стабілізатори напруги на вході, тобто перед місцем першого розподілу проводки будинку. Звісно, стабілізатори, розраховані на таку потужність, коштують досить дорого. Більш дешевим варіантом буде встановлення менш потужних пристроїв на кожен коштовний побутовий прилад.
Придбання стабілізаторів напруги – це довгострокові інвестиції в безпеку та надійність функціонування електричного обладнання.
То як же правильно обрати такий корисний прилад?
Для того, щоб правильно вибрати стабілізатор напруги, потрібно точно знати:
- якщо стабілізатор встановлюється на всю будівлю, або відокремлене приміщення, потрібно знати номінал вступного автоматичного вимикача, який встановлений відразу після електролічильника (потужність споживання навантаження будь-якого будинку або квартири обмежена номіналом ввідного автоматичного вимикача);
- якщо прилад встановлюється під окремий прилад, потрібно знати яку потужність має прилад;
- пікові значення мінімального і максимального напруження, яке можливе в мережі споживача;
- тип навантаження (однофазна, трифазна);
- наявність споживачів вимогливих до високої точності напруги живлення (лабораторне, медичне, вимірювальне, ІТ-обладнання).